recefit logo

Klasická regeneračná masáž

Je jedna z najviac využívaných masáží. Pozostáva zo súboru hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Ručná aplikácia cielených mechanických podnetov, tzv. hmatov, ktoré obsahujú nielen úkony hnetacie (trenie, vytieranie, roztieranie a hnetenie) ale aj úkony nárazové (tepanie a chvenie). Tým sa stimuluje koža, podkožie a najmä svaly, pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny (spazmy) vo svaloch. Zatvrdliny (spazmy) častokrát spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu, lebo pohybmi tela sa môžu presúvať a tým dráždiť nervy a dráhy jednotlivých častí tela, čo spôsobuje bolesť. Pravidelnými masážami je možné ich odstrániť.


Klasická regeneračná masáž je veľmi príjemná a je jednou z najefektívnejších a najviac využívaných masáží všeobecne, pretože naozaj pomáha tam, kde treba. Masér vie flexibilne reagovať na potreby klienta, regulovať tlak a masírovať miesta, ktoré to naozaj potrebujú. Klasická regeneračná masáž je spojenie relaxačnej a zdravotnej masáže. Skvele pôsobí na celý organizmus a môže sa absolvovať aj pri rôznych ochoreniach.

Pri masáži sa používajú lokálne masážne prostriedky, najčastejšie voda a nedráždivé mydlo, eventuálne masážna emulzia, oleje alebo vhodné krémy.


Účinky klasickej masáže:

  • zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov
  • pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a blokácie, ktoré vznikajú v dôsledku rôznych úrazov a preťažovania organizmu
  • podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu
  • posilňuje celkový zdravotný stav a zvyšuje odolnosť organizmu
  • pôsobí proti únave a stresu
  • ovplyvňuje stav centrálnej nervovej sústavy, ktorý spätne pôsobí na periférne orgány a ich funkcie
  • pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia
Čo je však možno najdôležitejšie - celkovo sa môžete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a pritom účinný „liek" sa používa dodnes.

 

Ponuka masáži - podľa individuálnych potrieb a výberu klienta:

krčná chrbtica, šija, chrbát, horné končatiny, dolné končatiny. 

 

Mäkké techniky

Mäkké techniky alebo manipulácia mäkkých tkanív je liečebná masáž na odstránenie napätia v tkanivách. Predstavuje liečbu pretiahnutím kože v riase a uvoľnením fascie v podkoží. Technika je  bezbolestivá. Takzvaným riasením sa odlišuje od iných typov masáže. Nepoužíva sa pri nej žiaden olej. Táto terapia sa používa na uvoľnenie povrchovo uložených svalov, skrátených svalov a šliach a jaziev. Je veľmi účinná pri stuhnutí svalstva. Má podobný účinok ako reflexná masáž chrbtice, po ukončení zostáva dlhodobo pocit tepla v ošetrenej oblasti.

Bolestivé miesta ošetrujeme mäkkými technikami nasledovne: z kožnej riasy vytvoríme tvar v písmene C alebo  S a postupujeme od krížovej časti ku krčnej chrbtici. Bolestivé alebo napnuté časti uvoľňujeme pomaly a šetrne.

 
Účinok:
- upravuje tlak a činnosť srdca
- uvoľní sa celá chrbtica
- zlepšenie látkovej výmeny
- lepšie pracuje mozog
- zlepšuje sa zrak, odstráni sa šumenie v ušiach


Vhodná pri:
- problémoch s krížami
- častých zápaloch sedacieho nervu
- bolesti končatín
- zápaloch močových ciest a vaječníkov


Všetky druhy masáži vykonáva personál s vysokoškolským odborným vzdelaním pre zdravotnú telesnú výchovu, regeneráciu a masáž a diplomovaný fyzioterapeut , masér.

78631535_xs
images
massage
masaz
masaz
masaz
masaz
masaz