recefit logo

Magnetoterapia

Máte aj Vy pretrvávajúce zdravotné problémy, bolestí kĺbov, svalov, reumy, ale aj krvného  tlaku, cukrovky, sclerosis multiplex, pooperačné stavy, bolestivá menštruácia, bolestivá prostata, zápalové ochorenia a mnoho iných ďalších zdravotných problémov z oblasti neurológie, reumatológie, ortopédie, gynekológie atď.? Je vedecky dokázané, že magnetické pole s vhodnými parametrami má liečebné účinky v celej škále ochorení.


Zlepšite si zdravie a využite aj vy u nás túto liečebnú metódu a to všetko bez obmedzenia svojho životného štýlu a hlavne aj postupným znižovaním nutného prijímania tabletiek, ktoré značne narušujú tráviace orgány a spôsobujú žalúdočné vredy, vyprázdňovanie, zápchu a následne problémy s tenkým a hrubým črevom, rakovina hrubého čreva je u nás na poprednom mieste tzv.civilizačných chorôb!


Prehľad najdôležitejších účinkov nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie

Regeneračné a liečebné účinky magnetického poľa sú ľuďom známe už viac ako 3000 rokov. Úroveň súčasných moderných poznatkov umožňuje účinne využívať nízkofrekvenčné pulzné magnetické pole v najrôznejších oblastiach medicíny. Jeho pôsobenie pozitívne ovplyvňuje biochemické a biofyzikálne deje v bunkách a optimalizuje priechodnosť bunkových membrán. Výsledkom tohto procesu je zvýšené zásobovanie buniek kyslíkom a ostatnými dôležitými látkami, čím sa zlepšuje proces látkovej výmeny a aktivujú sa regeneračné a reparačné mechanizmy. Vďaka tomuto pôsobeniu na ľudský organizmus je pulzná magnetoterapia účinným nástrojom v liečbe širokého spektra chorôb a bolestivých stavov.


a) Urýchlenie regenerácie buniek a naštartovanie hojivých procesov pomocou magnetoterapie

Aplikácie pulzného magnetického poľa vedie k aktivácii metabolizmu buniek. Je dokázané, že počas rôznych chorobných stavov sa mení povrchové napätie na bunkových membránach. Počas používania magnetoterapie dochádza v tkanivách k zvýšeniu prísunu kyslíka a živín a k lepšiemu odvádzaniu splodín látkovej výmeny, čo je východiskovou podmienkou všetkých ozdravovacích procesov. Nadnesene možno povedať, že aplikácia pulzného magnetického poľa vhodných parametrov stimuluje bunky k tomu, aby opäť kmitali na svojich harmonických frekvenciách a tým aktivuje v organizme regeneračné a samoliečiace procesy.

Zrozumiteľným príkladom je pôsobenie magnetoterapie u degeneratívnych ochorení kĺbov, ako je artróza alebo reumatoidná artritída. Kĺbová chrupavka získava živiny a kyslík len z kĺbového moku. Nie je priamo prekrvená, a preto sú jej metabolické i regeneračné schopnosti nízke aj za plného zdravia. Ak je však chrupavka poškodená degeneratívnymi procesmi, klesajú tieto schopnosti na minimum. Práve v tomto prípade sa uplatní pozitívne pôsobenie pulznej magnetoterapie, ktorá nielen zmierňuje následky tohto ochorenia (bolesti kĺbov a zlá pohyblivosť), ale hlavne priamo odstraňuje jeho príčinu - čo je znížená schopnosť regenerácie. Aplikácia pulzného magnetického poľa vedie k naštartovaniu regeneračných a hojivých procesov v bunkách chrupavky a k mohutnému zvýšeniu látkovej výmeny. Dlhodobé pravidelné používanie magnetoterapie potom pomáha obnoviť poškodené kĺbové tkanivá.


b) Zmiernenie bolestí - analgetický účinok magnetoterapie

Vďaka používaniu pulznej magnetoterapie dochádza veľmi často k rýchlemu ústupu bolestí, predovšetkým pri poruchách pohybového aparátu (bolesti chrbta, kĺbov, ischias atď.) Veda si zatiaľ nie je presne istá, akými mechanizmami je bolesť potláčaná. S určitosťou však možno tvrdiť, že pulzné magnetické pole ovplyvňuje nervové receptory a dráhy, ktoré vedú bolestivý podnet, a tiež spracovanie tohto podnetu v mieche. Svoju úlohu zohráva aj svalová relaxácia, zvýšené vyplavovanie endorfínov („hormónov dobrej nálady“) a lepšie prekrvenie exponovaného tkaniva. Majte na pamäti, že i keď sa behom prvých aplikácií stratí dlhotrvajúca bolesť, nie je dobré naraz zvyšovať svoju pohybovú záťaž. Degeneratívne procesy prebiehajú v kĺboch niekedy aj desiatky rokov a iba zbavenie sa bolesti nie je známkou ich vyliečenia. K tomu je potrebné dlhodobo pravidelne používať pulznú magnetoterapiu.


c) Rozšírenie ciev a zlepšenie prekrvenia pomocou magnetoterapie

Výrazné prekrvenie je ďalším z priaznivých efektov nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. Ako veľmi dôležité je pre naše zdravie dobré zásobenie krvou dokazuje nasledujúci príklad: šesťdesiatročný človek má oproti dvadsaťročnému prekrvené dôležité orgány (mozog, pečeň, obličky...) zhruba o 40% menej. To samozrejme vedie k nižšiemu prísunu kyslíka a živín k tkanivám a tým i ku zhoršeniu ich funkcií. Jednoducho povedané - k stárnutiu.

Rozšírenie ciev a zlepšenie prekrvenia má pozitívny vplyv napríklad u ľudí s chorobami kardiovaskulárneho systému. Rozšírenie ciev zníži vysoký krvný tlak a zlepší zásobovanie srdcového svalu kyslíkom, čo pôsobí preventívne proti vzniku infarktu myokardu. Tento efekt ocenia aj diabetici, ktorých trápia komplikácie ich ochorenia, ako sú nehojace sa bercové vredy, zlé prekrvenie končatín („diabetická noha“) či poruchy cievneho zásobenia očnej sietnice. Stopercentne teda platí tvrdenie „kde nie je krv, tam nie je život“.


d) Protizápalové účinky magnetoterapie

Mnohé ochorenia zhoršuje alebo priamo spôsobuje zápalová reakcia organizmu. Zápal je reakcia imunitného systému, ktorá má za úlohu ochrániť telo pred inváziou cudzorodých mikroorganizmov a tiež odstrániť poškodené časti tkaniva. Niekedy sa však stane, že sa táto primárne obranná reakcia obráti proti vlastnému telu a vznikajú autoprotilátky, ktoré poškodzujú jeho najrôznejšie časti. Príkladom je reumatoidná artritída, pri ktorej bunky imunitného systému napadajú kĺby a niektoré ďalšie orgány.

Pulzná magnetoterapia dokáže tieto nežiadúce zápalové reakcie tlmiť a poškodené tkanivá regenerovať. Urýchľuje odbúravanie látok, ktoré podporujú miestne zápalové procesy, ale zároveň zvyšuje aktivitu určitého typu bielych krviniek (neutrofilov), ktoré pohlcujú cudzorodé baktérie a odstraňujú poškodené bunky vlastného tela. Tým liečia chronické zápaly a urýchľuju rekonvalescenciu po infekčných ochoreniach.

Veľmi dobré výsledky má aplikácia pulznej magnetoterapie aj u astmy. Dokáže totiž potlačit chronický zápal dolných dýchacích ciest, ktorý provokuje hladkú svalovinu priedušiek k stiahnutiu (kontrakcii) a tým vyvoláva astmatický záchvat.


e) Odstránenie zvýšeného svalového napätia (myorelaxácie)

Na zmiernenie napätia kostného svalstva se podieľa ako analgetická zložka účinku pulzného magnetického poľa, tak i zvýšené prekrvenie exponovanej oblasti. Vďaka tomu dochádza k rýchlejšiemu odbúravaniu a odplaveniu kyslých produktov metabolizmu, ktoré vznikajú v svaloch počas námahy. Tým sa zmierni dráždenie nervových receptorov a uvoľnia sa bolestivé kontraktúry. Efekt myorelaxáce sa uplatní najmä pri bolestiach chrbta, stuhnutej šiji a krčných svalov ( čo často spôsobuje obrovské bolesti hlavy a po dlhšej dobe niekedy i poruchy videnia, hučanie v ušiach a predkolapsové stavy ) a ďalších problémoch.


f) Odstránenie opuchov (protiedémové pôsobenie)

Zlepšením prekrvenia a mikrocirkulácie v exponovanom tkanive a zvýšením jeho metabolizmu dochádza k rýchlejšiemu vstrebávaniu opuchov. Navyše priamym pôsobením na vyvolávajúcu príčinu (poranené svalové, väzivové či iné tkanivo alebo dalšie príčiny) sa stratí dôvod ich vzniku. Uplatní sa tiež protizápalový a analgetický účinok pulzných magnetických polí. Pulzná magnetoterapia povzbudzuje správnu funkciu lymfatického systému, takže má priaznivý efekt aj pri ochoreniach, ktoré tento systém poškodzujú.


Spôsob aplikácie a dĺžka trvania magnetoterapie:

Účinok a efekt magnetoterapie je u každého pacienta individuálny,no vo všeobecnosti sa odporúča: minimálne 10 aplikácií (podľa klinického stavu aj viac), dĺžka expozície (v závislosti od diagnózy) 20-30minút, aplikácia by mala byť niekoľkokrát týždenne, optimálne denne.

U pacientov s výrazne nízkym, alebo výrazne vysokým krvným tlakom môže dôjsť  k zmenám tlaku a sprievodným  prejavom v úvode liečby, obvykle po 5-tich expozíciách dochádza k adaptácii.


Prístroje magnetoterapie využívané v našom regeneračnom centre

BioTorus LT-100

UltiCare LT-99

Ide o prístroje určené na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Ich prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroej sú certifikované, ako medicínske prístroej triedy IIa.


NTS ( Never The Same) technológia

 • unikátna patentovaná technologia
 • eliminuje návykovosť organizmu na pulzné magnetické pole

U bežných magnetoterapeutických prístrojov (vrátane „veľkých” prístrojov používaných v nemocniciach) pri dlhodobej aplikácii pulzného magnetického poľa dochádza k javu, kedy si organizmus tzv. zvykne na magnetické pole s rovnakou frekvenciou alebo rovnako sa opakujúcou frekvenciou a potom už tak správne a účinne nereaguje na pulzné magnetické pole.

Výrobca prístroja UltiCARe LT-99 a BioTorus LT-100 preto prepracoval a patentoval nové postupy generovania pulzov ktoré podľa skúseností zvyšujú účinnosť prístroja. V praxi to znamená, že generované frekvencie sa nikdy neopakujú rovnako (Never The Same NTS). Táto technológia je unikátna a je použitá iba u prístroja UltiCARe.

Túto technológiu dávame do pozornosti hlavne z toho dôvodu, že sa jedná o patentom chránený unikát, ktorý nemá žiadny podobný prístroj pre liečbu a rehabilitáciu pulzným magnetickým poľom.


BIOTORUS LT-100 MÔŽETE POUŽIŤ PRE LIEČBU TÝCHTO CHORÔB:

 

 • Artróza ramena
 • Bolesti v ramenách - zmrznuté rameno
 • Tenisový lakeť
 • Syndróm karpálneho tunela
 • Artróza bedrového kĺbu
 • Osteoporóza bedrového kĺbu
 • Artróza kolena - bolesti kolena
 • Tinitus (pískanie v uchu)
 • Poruchy potencie-Erektilná dysfunkcia
 • Zväčšená prostata
 • Studené nohy
 • Diabetická noha
 • Bolesti kĺbov
 • Bechterevova choroba - Ankylozujúca spondylitída
 • Reumatoidná artritída
 • Bolesti chodidiel-bolesti päty, ostrohy
 • DNA
 • Únik moču-Inkontinecia moču
 • Zápal močových ciest
 • Implantáty
 • Hernia disku


ULTICARE LT-99 MÔŽETE POUŽIŤ PRE LIEČBU TÝCHTO CHORÔB:

 • Tenisový lakeť
 • Syndróm karpálneho tunela
 • Osteoporóza bedrového kĺbu
 • Bolesti chrbtice
 • Bolesti krížov
 • Osteoporóza
 • Zápal prínosových dutín
 • Zápal hrdla-bolesti hrdla
 • Astma
 • Bronchitída
 • Zápal stredného ucha
 • Bolesť čeľustného kĺbu
 • Trojklanný nerv
 • Zápal vaječníkov a vajíčkovodov
 • Zápal močového mechúra
 • Nočné pomočovanie detí
 • Hemoroidy
 • Migréna
 • Parkinson
 • Detská mozgová obrna
 • Skleróza multiplex
 • Vred predkolenia - Bércové vredy
 • Zlomeniny
 • Pomliaždeniny
 • Bolesti krčnej chrbtice
 • Bolesti svalov
 • Bolesť hlavy
 • Ochrnutie(obrna) lícneho nervu
 • Zápal priedušiek
 • Popáleniny-omrzliny
 • Psoriáza
 • Bolesti po prasknutých vaječníkových cystách
 • Sudeckov syndróm - Morbus Sudeck
 • Hernia disku
 • Prechodné poruchy zraku
photo 15.02.16 12 43 05
photo 15.02.16 12 43 58
photo 15.02.16 12 45 01
photo 15.02.16 12 45 05
photo 15.02.16 12 46 40
photo 15.02.16 12 47 09