recefit logo

Cvičenie

PROGRAM REDUKCIE HMOTNOSTI


Jedná sa o individuálne cvičenia s klientom pod odborným dohľadom kvalifikovaného vysokoškolského trénera. V spolupráci s fitness centrom Baddy Fitness, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti nášho regeneračného centra ReceFit sa Vám budeme individuálne venovať pri dosahovaní vášho cieľa.

Ponúkame:
- odbornú konzultáciu a zhodnotenie zdravotného stavu
- úprava stravovacích návykov
- výber vhodných doplnkov výživy
- vypracovanie tréningového plánu
- individuálny prístup ku klientovi pri tréningu
- spokojnosť klienta
- odbornosť trénera

Cvičenia sú prispôsobené individuálnym potrebám a zdravotnému stavu klienta. Cvičíme s vlastnou váhou tela, na posilňovacích strojoch, využívame cvičebné pomôcky, ako malé činky, expandery – gumy, medicinbaly, závesný systém TRX, fitlopty, podložky, lavičky a pod.


SM SYSTÉM

 

SM-systém je súbor jednoduchých a účinných cvikov založených na aktivácii svalových špirál. Tie sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do strednej línie a vytvárajú silu nahor, ktorá chrbticu naťahuje. Tým sa uvoľňujú blokády chrbtice, zvyšujú sa medzistavcové platničkya rovnomerným rozložením pohybu sa predchádza aj zvýšenému opotrebeniu kĺbov. Metóda SM-systém sa vyvíja viac ako 30 rokov. Už 25 rokov sa používa v klinickej praxi u pacientov s bolesťami chrbtice, s akútnym vyklenutím disku (platničky) a skoliózou. Využívajú ju aj vrcholoví športovci na zlepšenie výkonu a predchádzanie preťaženiu a degenerácii chrbtice a veľkých kĺbov. Cvičenie má tiež veľký význam pri prevencii a liečbe porúch veľkých kĺbov (bedrový, kolenný a ramenný, kĺby nohy a nožná klenba). Je vhodné pre všetky vekové kategórie.

- Bolesti chrbta, problémy s chrbticou, vysunutá platnička, sedavé zamestnanie, jednostranné zaťaženie, prevencia a liečba veľkých kĺbov (bedrový, kolenný, ramenný, kĺby nohy a nožná klenba)

- Skolióza, hyperkyfóza, hyperlordóza - zlé držanie tela u detí a dospelých. Skoliózu dokáže vyliečiť už za 4 - 6 mesiacov bez ohľadu na vek!!!

- SM systém pre tehotné ženy a ženy po pôrode - uvoľňuje a naťahuje chrbát, odstraňuje bolesti chrbta a krížov, posilňuje svaly panvového dna, brušné a sedacie svaly, prekrvuje oblasť panvového dna - lepšia výživa plodu - prevencia pred predčasným otváraním krčka maternice - uľahčuje a urýchľuje pôrod

 

SM SYSTÉM A JEHO ÚČINKY:

- navracia svalom rovnováhu

- učí správnemu držaniu tela

- vyrovnáva skoliózu, hyperkyfózu, hyperlordózu

- uvoľňuje a naťahuje chrbát

- lieči poškodené platničky a stavce

- regeneruje chrbticu, ramenné, bedrové a kolenné kĺby

- odstraňuje haluxy a plochú nohu

- posilňuje svaly panvového dna, brušné a sedacie svaly odstraňuje bolesti hlavy

 

V prípade prevencie a regenerácie – cvičiť cca 30. min denne Pri liečbe skoliózy u detí v školskom veku je vhodné začať s deťmi cvičiť už pri prvých prejavoch bolestí, príp. degenerácií chrbtice. Pri liečbe skoliózy (bez ohľadu na vek pacienta) treba počítať s dlhodobým cvičením (niekoľko mesiacov) v trvaní min. 60 min. denne (ideálne 30 minút ráno a 30 minút po škole, či práci alebo navečer). Po úprave skoliózy je vhodné pokračovať v cvičení v režime min. 15 minút denne.

 

Cvičenie metódou SM - systém je vhodné aj pre tehotné ženy a ženy po pôrode. Tým, že spevňuje svaly panvového dna, umožňuje ľahší pôrod a chráni pred možnými problémami s únikom moču po narodení dieťatka. Zároveň prekrvuje celú oblasť panvového dna, čo prináša optimálne vyživovanie plodu počas jeho rastu. Okrem toho cvičenie zbavuje všetky ženy v tehotenstve aj po pôrode častých bolestí chrbta a krížov! Dĺžka cvičenia závisí od konkrétnych problémov mamičky.

 

V prípade liečby ťažšieho poškodenia chrbtice, predovšetkým pri poškodení platničiek, cvičí pacient v akútnej, bolestivej fáze max. 5 minút viackrát (5-6x) denne. Postupne prechádza na dlhšie časové úseky a celkovo na min. 60 minút cvičenia denne. Liečba je dlhodobá a trvá niekoľko mesiacov až dva roky. Z dôvodu prevencie sa odporúča zotrvať pri cvičení aj po vyliečení, a to v preventívnom režime 10-15 minút denne.

 

 


Skúste sa začať hýbať –  záleží iba na Vás, či chcete dosiahnuť zmenu. Ak áno, s nami to určite zvládnete!